MUMBAI – KERALA – GOA

Mumbai - Kochi – Munnar – Periyar – Alleppy – Trivandrum – Kanyakumari – Goa

07.veebruar 2023 – 22.veebruar 2023

Reisi hind alates 1399€ /reisija

Reisi hind sisaldab:

• Kõik programmis olevad sise- ja välislennud
• Kõik programmisisesed transfeerid
• Kõik programmisisesed ekskursioonid ja sissepääsutasud
• Majutus 13 ööd
• Mumbai ja Kerala ringreisil (08.02 – 15.02) kõik hommiku- ja õhtusöögid
• Kerala paatmajas hommiku-, lõuna-, ja õhtusöök
• Goa rannapuhkuse (15.02 – 21.02) söögipakett vastavalt valitud hotellile
• Estlive Travel esindaja alates Mumbaist

Hinnale lisandub:

• India viisa
• Soovikorral ühese toa lisatasu 379€
• Soovikorral lisaekskursioonid
• Salvestustasud muuseumites
• Kohustuslik reisikindlustus

1 Päev - Tallinn - 07.02
Koguneme Tallinna lennujaama kell 11:30, seejärel lend Tallinn-Istanbul-Mumbai.

2 Päev - Mumbai - 08.02
Saabume Mumbai lennujaama esmaspäeva varahommikul, enne Mumbai ekskursiooni algust hommikusöök restoranis.
08:30 alustame Mumbai linnaekskursiooniga - külastame Briti võimu ajal ehitatud India väravat mis ehitati kuningas George V ja kuninganna Mary 1911 aasta külaskäigu mälestuseks. Seejärel külastame Victoria Terminus raudteejaama, mis kujutab endast rikkalike kuplite ja võlvide kogumit. Raudteejaam valmis lõplikult 1888 aastal ja päevas läbib seda ligi 1000 rongi 1 miljoni reisijaga.

Vaatame ka kuidas töötavad dabbawallahid - mehed kes koguvad lõunasöögi kokku ligemale 200000 äärelinna kodust ja toimetavad need kontoritesse üle kogu linna.
Edasi sõidame Mahatma Gandhi muuseumisse ja külastame ka India suurimat välipesulat Dhobi Ghati.
Seejärel vaba aeg linnas lõunastamiseks ja sisseostude tegemiseks.

17:00 väljub lend Kochinisse.

*Saabudes Kochinisse majutume hotelli Starlit Suites 4* või sarnane hotell.

3 Päev - Kochi - 09.02
Kochi on Kerala kõige kosmopoliitsem linn- see on maitseainete ja mereandide keskus.

Peale hommikusööki hakkame tutvuma Kochini linnaga- külastame India vanimat Paradesi sünagoogi, mis ehitati 1568 aastal. kitsad tänavad sünagoogi ümber on tihedalt täis Hollandi stiilis elumaju, milles tänapäeval asuvad kauplused ja kohvikud. Edasi külastame portugallaste poolt 1550 aastate keskel püstitatud Mattancherry paleed, mida hiljem hakati kutsuma vale nimega Hollandi paleeks.

Järgmisena külastame portugallaste poolt 1500 aastate alguses püstitatud Püha Franciscuse kirikut, mille lihtne fasaad sai hiljem kirikute eeskujuks ja on üks India varasemaid Euroopa kirikuid. 1341 aastal tohutust üleujutusest tekkinud Kochini looduslik sadam peibutas kohale kogu maailma kaupmehi. 16 sajandil ehitasid portugallased siia kindluse, mille hiljem okupeerisid hollandlased ja seejärel britid.

Külastame põhjakaldal asuvaid Hiina kalastusvõrke mis viitavad kaubandussidemetele Hiinaga. Vaatame, kuidas kalurid võrkudega töötavad.
Õhtul külastame Kathakali tansuetendust.

*Ööbimine samas hotellis (Starlit Suites 4* või sarnane hotell.)

4 Päev - Kochi-Munnar - 10.02
Peale hommikusööki hakkame sõitma Munnarisse (140km, 4 tundi).
Maaliline Munnari on väikelinn, mis asub 1800 m kõrgusel ja on tuntud just oma teeistanduste poolest, mis laiuvad 24 000 hektari suurusel alal. Linna rajasid 1878 aastal inglased ja see oli brittide suvekuurortiks Lõuna- Indias. Mäed on kaetud teeistandustega, mille vahel on kaunid järved.

Külastame Tata teemuuseumit - just sellele ettevõttele kuuluvad selle piirkonna enamik tee, kohvi ja kardemoniistandusi.
Edasi külastame 1910 aastal brittide poolt ehitatud Kristuse CSI kirikut.

*Majutus hotellis Grand Plaza Munnar 3* või sarnases hotellis.

5 Päev - Munnar-Periyar - 11.02
Alustame sõitu Periyari poole, siin piirkonnas kasvatatakse 95% India musta pipra toodangust. Peale lõunat naudime paadisõitu Periyari järvel, mille suuruseks 777km2. See 1978 aastal tiigrireservaadiks kuulutatud kaitseala on hea näide inimese sekkumisest, mis olemasolevat ökosüsteemi pigem edendanud kui kahjustanud. Looduskaitsealal näeme erinevaid linde, elevante, hirvi, tiigreid, piisoneid, sigu, ahve, oravaid ja teisi loomi.

*Ööbimine hotellis Tree Top 3* või sarnases hotellis.

6 Päev - Periyar-Alleppy - 12.02
Hommikul külastame vürtsiturgu ja maitseainefarmi, kus kasvavad pipar, vanilje, nelk, kaneel, muskaatpähkel ja paljud muud maitsetaimed.
Peale maitseainefarmi külastust hommikusöök hotellis, seejärel alustame sõitu Alleppy poole (145 km/4 tundi).

Paatmajakruiis on Kerala tagavetel koos ööbimisega ainulaadses punutud paadis ehk paatmajas on üks nauditavamaid viise Kerala avastamiseks.
Kruiisi toimumise paik Alleppy on üks maalilisemaid ja kaunimaid paiku Keralas. Lõputu rahu, looduse ürgne ilu ning justkui seisma jäänud elu muudavad selle paiga omanäoliseks. Kitsastes kanalites liuglevad paadid annavad hea ettekujutuse tagavete elustiilist - näete külaelu, riisipõlde, linnuriiki ja metsikut loodust.

Paatmajas veedame 24 tundi. Meie kasutada on paatmajas täisvarustuses köök, magamistoad vannitoaga, ning hubane ala istumiseks ja päeval päikesevõtuks. Paadis on ka kokk, kes pardal süüa valmistab. Ööseks jääb paat ankrusse Kanjipadami sadamasse. Paatmajas on hinnas lõuna- õhtu- ja hommikusöök.

*Ööbimine paatmajas.

7 Päev - Alleppy-Trivandrum - 13.02
Hommikul kella 10:00 paiku lahkume paadist ja hakkame sõitma Trivandrumi poole.

Saabumisel linna tutvume Kerala pealinnaga. Trivandrumi esinduslikum vaatamisväärsus on üle 2000 aasta vana Padmanabhaswamy tempel, mis on heaks näiteks Lõuna- India draviidi arhitektuurist. Uuem templiosa on kivist ja umbes 500 aastat vana. Kohe templi kõrval asub Kuthira Mallika ehk hobuste palee, mis oli ühe Kerala valitseja Maharaja Swathi Thirunali kuninglikuks koduks, ning annab fantastilise mulje ja ettekujutuse Kerala kroonitud peade elust.

Külastame ka Napieri muuseumit ja tuuri lõpuks käsitöökeskust, mis on suurepärane koht käsitöökaupade kaasa ostmiseks.

*Majutus hotellis Classic Sarovar Portico 3* või sarnases hotellis.

8 Päev - Trivandrum-Kanyakumari - 14.02
Peale hommikusööki sõidame Cape Comorini- maalilisse rannikulinna mis asub India kõige lõunapoolsemas tipus . Just seal linnas saavad kokku kolm suurt veekogu- Araabia meri, Bengali laht ja India ookean.

Hingematvalt ilusad päikesetõusud ja loojangud on just Comorini neemel, lisaks on see paik ka tähtis hindude spirituaalne keskus. Sõidame ka Vivekanada Rockile, kus asuv meditatsioonikeskus pakub positiivset rikastavat elamust. Saare kõrval torkab kõigile silma muinaspoeedi Thiruvalluvari 37 m kõrgune hiigelkuju.

Teel Cape Comorini linnakesse külastame iidset Padmanabhaputami linna, mis oli ligi 300 aastat Travancore Maharaja pealinnaks. Seda linnapaleed peetakse üheks ilusamaks ning paremini säilinud puidust paleeks maailmas.

Tagasiteel on ainulaadne võimalus külastada 2500 aastat vana Sucheendrami templit, mis on üks vähestest tegutsevatest pühakodadest Indias - pühendatud kolmele jumalale - Brahmale, Vishnule ja Shivale.

NB! Linnapalees ja templis tuleb läbida pikad vahemaad paljajalu (ka sokke ei tohi jalas olla) ja templis tuleb meestel olla palja ülakehaga ja pikkade pükstega!

*Majutus samas hotellis Trivandrumis.

9 Päev - Trivandrum-Goa- 15.02
Lend Trivandrum-Goa (vahemaandumisega). Algab rannapuhkus Goas teie poolt valitud hotellid. Tuba on reisjate käsutuses kuni tagasitee transfeeri alguseni.

10-15 Päev - Goa- 16.02-21.02
Rannapuhkus – vaba kava.

16 Päev - Goa-Tallinn 22.02
Lend Goa-Delhi 01:15-03:40
Lend Delhi-Istanbul 06:50-11:30
Lend Istanbul-Tallinn 14:45-17:10

Kerala India

Kerala kohta on öeldud, et see on üks 50-st sihtkohast maailmas mida lihtsalt peab nägema!

Kerala – kookospähklimaa!

Kerala – ayurveda sünnimaa!

Küsi pakkumist siit

Või helista + 372 655 5800

chakra1 finair1 kidytour insta1 nova1 salva1 tallink1 nova tez1tez1

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien