Liitu listiga. Juba 10246 liitunut!

Meie kontorid

Kose Büroo
Telefon: +372 6 555 800
Cosius Pubi, II korrus
Pikk tn 21, Kose, Harjumaa

Saame sõpradeks!

Horvaatia

Sa ei tahaks sõita eriti kaugele, aga samas sooviksid avastada midagi uut?

Eestist vähem kui kolme lennutunni kaugusel Aadria mere ääres, ootab Sind kristallsinise vee, imelise looduse, muljetavaldava kultuuripärandi ja sõbralike inimestega maa – maaliline Horvaatia!
 
Horvaatia on aasta-aastalt populaarsust aina juurde kogunud sest:
 
-Päikesenautleja leiab siin kirka ja puhta veega rannad
-Matkasõpra ootavad vapustavad loodusrajad
-Kultuurihuviline saab nautida erinevaid põnevaid ajaloolisi vaatamisväärsusi – neist koguni 14 on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja.
Meie kuurortpiirkondadeks on Poreč ning Umag.
 
horvaatia_porec
 
Miks minna?

 • Istra poolsaar on üks väheseid oma traditsioonilise eheduse säilitanud piirkondadest Euroopas, so tõeline roheline paradiis kesk urbaniseerunud ja kiirustavat maailma. Südamekujulise poolsaare loodusrikkuste värvipaletis domineerivad valged, hallid ja punased toonid. Põhjaosa lainjat rannajoont palistavad valged lubjakivikaljud, keskel laiub hallikat tooni veerohke tasandik, edelas lõõmavad punase pinnasega orud. Salvei-lõhnaline idarannik, põhjas varjulised tamme- ja pöögisalud, lõunas ja läänes aromaatsed männimetsad, igihaljad makjapuhmad, tuhandeaastased oliivipuud ning viinamarjaväljad.
 • Maalilised ranna- ja mägikülad, Vahemere-hõngulised ning elust pulbitsevadrannikulinnad, sisemaa rahu ja vaikuse rüpes, kesk rohelust ja kristallpuhast õhku peituvad maalilised keskaegsed kindlus-linnad Motovun, Buzet ja Labin.
 • Poolsaare põhjaosas laiuv Dinaric mäemassiiv eraldab Istrat ülejäänud mandri-Horvaatiast ja siit üle lahe asub juba Itaalia. Istra on ajalooliselt kuulunud ka Veneetsia linnriigi koosseisu. Itaalia  nö kohalolekut tunneb piirkonnas ka tänapäeval kõikides sfäärides – itaalia keel on tihti kohalikele teiseks suhtluskeeleks, paljudel on itaalia pass ning Istra kõikide linnade nimetustel on ka itaaliakeelne vaste ning tänavanimedki rööpselt nii horvaatia kui itaalia keeles.
 • Lisaks Itaaliale on Istria üle Bütsantsi, Rooma, Austria-Ungari ja Jugoslaavia valitsejad ja seetõttu hõlmab endas rikkalikku ja mitmekesist kultuuripärandit. Arheoloogilisi vaatamisväärsusi leidub erinevatest ajastustutest – võluvaimad neist on Pula suurejooneline Rooma amfiteater, Poreči keskaegse linna romantika ning UNESCO kultuuripärandi nimekirja kantud Püha Euphrasiuse basiilika.
 • Istra administratiivkeskuseks on sisemaal asuv Pazin, seevastu rannikulinn Pula oma vilka sadamapiirkonna ja rooma-aegse amfiteatri varemetega on vaieldamatult poolsaare majandus- ja kultuurielu keskuseks. Tõeliseks magnetiks on idülliline kaluriküla Rovinj, kunagise antiiklinna kohale rajatud Poreč ja Istra spordikeskuse tiitlit kandev Umag.
 • Istra poolsaarel on 537 km ulatuses valgeid kiviklibuseid randu – üle 40 ranna on puhtuse märgiks pärjatud sinise lipukesega.
 • Sind ootavad maitsvad söögid ja jumalikud veinid. Poolsaare põhjaosa maapõues peituvad hinnalised trüflid.

 
horvaatia kaart
 
Plussid

 • -Rikkumata loodus, puhta ja kirka veega rannad
 • -Sõbralikud inimesed, mõnus atmosfäär
 • -Suurepärane võimalus külastada ka naaberriike

Miinused

 • -Rannad on valdavalt kivised
Otsid endale lõõgastavat reisi?
Pole probleemi! Lennutame sind ükskõik millisesse riiki. Võta meiega ühendust ning teeme sulle parima pakkumise!

chakra1chakra1 finair1 kidytour insta1 nova1 salva1 tallink1 nova tez1

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien