Liitu listiga. Juba 10246 liitunut!

Meie kontorid

Kose Büroo
Telefon: +372 6 555 800
Cosius Pubi, II korrus
Pikk tn 21, Kose, Harjumaa

Saame sõpradeks!

Andamani saared

Reis Andamani saartele 22. veebruar – 06. märts 2020
Hind 1999€ / reisija

Andamani ja Nicobari saared on üks ligipääsmatumaid paiku planeedil. See vähetuntud saarerühm asub Bengali lahe ja Andamani mere vahel, mandri Indiast umbes 1400 km ja mandri Taist umbes 1000 km kaugusel. Kokku koosneb saarestik 572 idülliliselt kaunist saarest, kuid vaid tosinajagu on neist  avatud turistidele. Kuigi Andamanid kuuluvad Indiale, siis geograafiliselt paiknevad nad pigem Kagu-Aasias. Saare algasukateks on erinevad aborigeeni hõimud , kellest mõnedel ei ole välismaailmaga mingit ühendust ka tänapäeval. Andamanid olevat nime saanud ahvi pea ja inimese kehaga hindu jumala Hanumani järgi.

Paljud Andamani saared on tegelikult kaitse all, et säilitada nende haruldast bioloogilist mitmekesisust ja kaitsta kuut seal elavat hõimurühma, kellest mitmed turvavad raevukalt oma iseseisvust.

Pealinn Port Blair paikneb Lõuna-Andamani saare lõunaosas, mida ümbritsevad maalilised mäed, metsad ja põllud. Pealinnas elab pool Andamanide elanikkonnast –umbes 100 000 elanikku.

Ainus täielikult väljaarenenud turismiteenusega saar on Havelocki saar – piltilusate valgete randade, rikkalike korallrahude ja lopsaka roheluse ja metsaga kaetud loodusparadiis.

ANDAMANI REISI TIPPHETKED:
*lopsakalt roheline loodus
*lumivalged liivarannad
*kongivangla Port Blairis
*suurepärased snorgeldamis-  ja sukeldumisvõimalused
*türkiissinine meri
*värvilised korallriifid ja palju värvilisi troopilisi kalu
*läbimatud mangroovi metsad ja võimsad vihmametsad
*vastuoluline India pealinn Delhi

Andamani saarte  külastamiseks on vaja India viisat ja reisiluba saarte külastamiseks.

Programm:

22.02 lend Tallinn-Delhi

23.02 Saabumine varahommikul Delhisse, majutume hotelli, kus sööme hommikusöögi ja peale väikest värskendust läheme Delhi linnaekskursioonile. Ekskursiooni programmis Vana -Delhi külastus koos rattariksasõiduga, Jamamasjidi mosee, külastame Raj Ghati mälestusmärki, möödume Punasest kindlusest, Presideni paleest, parlamendi hoonest ja imetleme India väravat. Külastame Qutab Minari kompleksi, mille ajalooline 5 korruseline võidutorn kõrgub üle ajaloolise piirkonna, tähistades siin 1193 rajatud esimese islamiriigi asukohta.

24 .02 Varahommikune lend Delhi – Port Blair ja  majutume hotellis  Munjoh Island House 4*.

25.02 Programmiline ekskursiooni päev.
Port Blairi linnaekskursiooni, mille käigus külastame antropoloogia muuseumit, mis annab põhjaliku ülevaate saarte põlisrahvaste hõimudest. Külastame ka linna peamist vaatamisväärsust koloniaalvanglat Celluar Jail, mis on tuntud just oma julmuse poolest, kus äärmiselt vägivaldselt piinati ja tapeti India vabadusvõitlejaid, kes olid seal brittide poolt vangistatud. Just tänu sellele kurikuulsale ükskivangituseks mõeldud kongivanglale on saanud saar ka oma nime Kala Pani – Mustad Veed. Täna on vangla riiklikuks mälestusmärgiks.
Jätkame oma rännakut külastades Sagarika Cottage käsitöökoda, kus saame imetleda käsitööd ja kunsti, mis on valmistatud Andamani saarestike kohalike elanike poolt. Samuti külastame eeslinnas asuvat metsandusmuuseumi, kus näeme erinevaid käsitsi valmistatud puidust esemeid.

26.02 Päev puhkuseks või soovikorral ekskursioon lisatasu eest
valik 1) Birding & Natural walk at Chidiya Tapu (68 EUR)
Cidiya Tapu jääb umbes 30km kaugusele ja on tõeline paradiis linnuhuvilistele. Tegemist on väga populaarse sihtkohaga turistide jaoks, olles Port Blairile lähim rand, kuhu on lihtne pääseda. See koht on koduks umbes 270-le linnuliigile, kellest paljusid neist mujal maailmas ei kohta (endeemilised liigid) ja palju hooajalisi rändlinde. Cidiya tähendab tõlkes lindu. Hinnas kaasavõetud kerge lõunaeine.
valik 2) Marine Life Coral Island & Ross Island Tour (55EUR)
Koralli saar on suurepärane koht snorgeldamiseks, sest oma liivase ranna ning kristallselge veega on lihtsalt hingematvalt kaunis.Rossi saar on endine brittide elu- ja administratiiv saar ja brittide valitsemisajal kutsuti saart hüüdnimega Ida – Pariis.

27.02 Päev puhkuseks või soovikorral ekskursioon lisatasu eest
Lime Stone Cave vist at Baratang (70EUR)
Lime Stone koobas Baratangi saarel – kuhu läheme paadiga. Teekond läheb läbi imelise vihmametsa, mis on koduks ka ühele maailma vanimale hõimule – Jarawa hõimule. Paadisõidul saame imetleda tihedat ja pea läbimatut mangroovimetsa. Maasturitega sõidame ka mudavulkaani juurde.
NB! Kohalike (hõimu liikmete) pildistamine, suhtlemine, lähenemine on keelatud.

28.02 sõidame laevaga Port Blairst – Havelocki saarele. Praam väljub kell 8:00, kohal 14:00
Majutume hotelli Munjoh Ocean Resort 4*

29.02 Päev puhkuseks või soovikorral ekskursioon lisatasu eest
Radhanagar Beach nr 7 (15EUR)
Radhnagari randa peetakse maailmas 7-e kaunima ranna hulka, ja aasias on valitud just see rand rannaks nr 1 !!! Seal on lihtsalt uskumatud vaated, seljataga tihe vihmamets ja ees laiub türkiissinine avameri. Rannaliiv on valge ja puuderpehme. Kõik, kes on käinud on sellest rannast lihtsalt lummatud. Sinna lihtsalt ei saa minemata jätta!

01.03 Programmiline ekskursiooni päev.
Elephant Beach Trek with Snorkelling
Võimsaima elamuse korallidest saab kindlasti sukeldudes, kuid mitte ainult – meil on võimalus ekskursiooni käigus minna snorgeldama, et avastada seda imelist, värvilist ja müstilist Andamani saarestiku korallriifi. Lisaks värvilistele korallidele näeb snorgeldades palju värvilisi kalu, nende hulgas ka imelisi papagoikalu ja sageli ujuvad snorgeldamise ajal meie kõrval suured barrakudad (hiid-noolhaug).
Ekskursioon viib meid kuulsale Elevandirannale, kus snorgeldamine kuulub programmi.

02.03 Päev puhkuseks või soovikorral ekskursioon lisatasu eest
Scuba Diving (85 EUR)
Sukeldumine PADI litsentsi omanikele ehk oskajatele.

03.03 Päev puhkuseks või soovikorral ekskursioon lisatasu eest
Island Hopping in a private speed boat (170 EUR)
Naudime privaatse kiirkaatriga sõitu Andamani saarestiku saarte vahel, mis kohati meenutab sõitu labürindis. Naudime saarte looduslikult puutumatut ilu ja külastame maalilisi randu. See on päev täis luksust, päikest, merd, ilu, loodust ja lummavaid vaateid.

04.03 sõidame praamiga Havelockist tagasi –Port Blairi, väljumine kell 10:00, saabumine Port Blairi kell 16:00 ja majutume üheks ööks  hotellis Munjoh Island House 4*.

05.03 lend Port Blair – Delhi ja  ööbimine lennujaama lähedak hotellis Ibis Aerocity 3*. Kes soovib võib iseseisvalt tutvuda õhtuse Delhiga.

06.03 lend Delhi-Tallinn

Hinnas:
* lend Tallinn- Helsingi – Delhi
* lend Delhi – Port Blair – Delhi
* lend Delhi – Helsingi – Tallinn
* laevapiletid Port Blair – Havelock – Port Blair
* majutus 12 ööd + saabudes varahommikune chek-in Delhis
* 13 hommikusööki
* 10 transfeeri
* Delhi linnaekskursioon
* Andamani saartel 2 ekskursiooni (märgitud programmis)
* kohalik giid inglise keeles
* eesti reisijuht kaasas alates Tallinnast

Lisatasud:
* India viisa
* soovikorral ühese toa lisatasu 700€
* soovikorral lisa ekskursioonid

Lennuinfo:
Finnair
22.02 Tallinn – Helsingi 17:25 – 18:00
22.02 Helsingi – Delhi (+1) 20:20 – 06:40
24.02 Delhi – Port Blair (Vistara) 07:45 – 13:05 (1STOP Kolkata, lennuki vahetust ei ole)
05.03 Port Blair – Delhi (Vistara) 13:55 – 19:30 (1 STOP Kolkata, lennuki vahetust ei ole)
06.03 Delhi – Helsingi 10:35 – 14:45
06.03 Helsingi – Tallinn 18:30 – 19:05

Otsid endale lõõgastavat reisi?
Pole probleemi! Lennutame sind ükskõik millisesse riiki. Võta meiega ühendust ning teeme sulle parima pakkumise!

chakra1chakra1 finair1 kidytour insta1 nova1 salva1 tallink1 nova tez1

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien